Recenzja King ’ s Bounty II-nie do końca epicka przygoda

Pierwsza gra King ’ s Bounty ukazała się w 1990 roku. Uważany za bardzo wpływowy, minęło trochę czasu, zanim fani zobaczyli kolejną ofertę z King ’ s Bounty: The Legend w 2008 roku. Był to prekursor serii spinoff, która miała kilka tytułów, takich jak Armored Princess i Crossworlds. Dlatego numeracja może być dziwna, ponieważ niedługo ukaże się King ’ s Bounty II.
Gdy Tim McDonald przeprowadził wywiad z Nikolayem Baryshniko, dyrektorem generalnym 1C Entertainment, studio rozważało powrót King ’ s Bounty II do korzeni serii. Kiedy sprawdziłem podgląd na pierwsze 10 godzin gry, miałem przeczucie, co twórcy chcieli, aby wprowadzić serię do nowego pokolenia. W pewnym sensie King ’ s Bounty II zapewnia Ci mnóstwo treści. Niestety, jest on nękany przez kilka niejasnych i wątpliwych decyzji projektowych, które mogą sprawić, że rozgrywka będzie problematyczna.
Przepowiednia
Historia King ’ s Bounty II opowiada o zarazie, Nieustającej korupcji, która grozi ogarnięciem krainy nostrii. Zaraza przynosi Święte, upiorne potwory, które mogą zepsuć wszelkiego rodzaju stworzenia. Podczas ceremonii Prorok znany jako Scryer wstrząsa tłumem tym objawieniem, twierdząc, że twoja postać jest jedyną osobą, która może uratować Ziemię. Oczywiście, wszyscy zostają w szoku, a Ty trafisz do więzienia.
Kampania rozpoczyna się sześć miesięcy po przepowiedni. Po uwolnieniu twojej postaci z więzienia, do ciebie należy powrót do stolicy Marcelli, aby dowiedzieć się, co się dzieje — spiski, Zapowiedzi zagłady i mroczne wieści obfitują. Musisz zagłębić się dalej, aby dowiedzieć się o pojawiającym się zagrożeniu.
Możesz wybrać jedną z trzech postaci z klasami, które są z nimi związane: wojownika Aivara, Maga Katharine i Paladyna Elisa (którą wybrałem do tego biegu). Mają swoje własne atuty początkowe oparte na ideałach/wyrównaniach(więcej o tej mechanice później). W związku z tym możesz czuć się nieco zaszufladkowany do ich ról, nawet jeśli awansujesz. W miarę rozwoju gry zyskasz dostęp do sprzętu, który jeszcze bardziej zwiększy ich statystyki.
Świat nostrii w King ’ s Bounty II
King ’ s Bounty II pozwala Ci odkrywać krainy korony z miastami i lochami. W przeciwieństwie do poprzednich gier, rozgrywka toczy się z perspektywy trzeciej osoby. Jednak nie jest to gra przygodowa z otwartym światem, ponieważ ma bardziej „korytarzowy świat”.
Chociaż mapa świata jest podzielona na sekcje z polnymi drogami, ulicami, mostami i skrzyżowaniami, być może najbardziej skandaliczny problem dotyczy prędkości poruszania się. Twój bohater po prostu biegnie zamiast biec, a naciśnięcie klawisza shift sprawia, że chodzisz. Możesz użyć swojego konia, aby poruszać się szybciej, ale może to prowadzić do nieprzyjemnych momentów, gdy twoja postać lub Wierzchowiec utknie, ponieważ na drodze jest mała przeszkoda lub nie możesz skoczyć z półek. Co gorsza, Twój koń rzeczywiście canters, gdy jesteś w miastach lub głównych węzłów. Animacja biegania twojej postaci jest ledwo szybsza, więc poruszasz się w powolnym tempie, które jest po prostu nie do zniesienia. Szybka podróż pomaga, ale z powodu niezliczonej ilości razy wracałeś do miast, aby ukończyć cele lub odwiedzić kupców, z pewnością doświadczysz nudy.
Przynajmniej możesz liczyć na efekty wizualne-przynajmniej z dystansu. Z daleka zobaczysz takie zabytki, jak stolica i Wieża Maga, które na pewno Cię zachwycą. Minusem jest to, że tekstury, nawet przy najwyższych ustawieniach graficznych, są trochę szorstkie. Zauważyłem problemy z renderowaniem podczas oglądania tekstur z bliska. Aby go wyłączyć, interfejs użytkownika ma wiele bałaganu (tj. podpowiedzi i zasobów kontrolnych), których nie można wyłączyć, aby uzyskać czystszy wygląd.
Wybór ideałów lub wyrównanie
Drzewo talentów twojej postaci w King ’ s Bounty II jest bezpośrednio powiązane z Twoimi ideałami. Pomyśl o tym jako o systemie wyrównywania, w którym decyzje questów są diametralnie przeciwne (tj. porządek vs.anarchia i Finezja vs. władza). Na przykład możesz albo zgłosić przestępcę szefowi strażników (porządek), albo zawrzeć układ z bandytą (anarchia). W innych przypadkach możesz natychmiast zaatakować zamek swoją armią (mocą) lub rozwiązać magiczną łamigłówkę, aby uzyskać pomoc (Finezja). Twoje decyzje dodadzą punktów do tego ideału, a z kolei osiągniecie nowe poziomy odblokowywania za swoje talenty lub atuty.
Ponadto, chociaż większość zadań ma krótkoterminowe konsekwencje, kilka z nich oferuje daleko idące reperkusje. Na przykład otrzymałem wybór, jak wejdę do zainfekowanej zarazą Magefactory. Mogłem stanąć po stronie magów, walcząc z rzemieślniczymi kupcami(Zakon). Decyzja ta pozwoliła mi podejść do głównego wejścia przez ich obóz. Alternatywnie przydałoby mi się boczne przejście z pomocą przemytników (anarchia). Magom się to nie spodoba i prowadzi to do walki, zasadniczo zamykając obóz magów.
Mylące zagadki w King ’ s Bounty II
Niestety, King ’ s Bounty II ma więcej problemów, które trzeba rozwiązać. Na przykład wyżej wymieniony system wyrównywania nakłada limit na to, jak daleko musisz podążać za ideałem, zanim nie będziesz mógł już wybierać opcji, które mu się sprzeciwiają. Ponieważ tak naprawdę nie wiesz, ile punktów wyrównania zdobędziesz, może to prowadzić do problemów podczas próby maksymalnego odblokowania talentów.
W jednym ze scenariuszy miałem 26 punktów w kolejności i to już uniemożliwiło mi wybór wyniku anarchii. Myślałem, że 26 punktów to ” punkt bez powrotu.”Potem, ku mojemu zdziwieniu, byłem w stanie ukończyć inne zadanie poprzez anarchię. Tymczasem w innej części kampanii nie mogłem wybrać opcji zasilania, ponieważ miałem 23 finezji. Ale zadanie, które natychmiast potem pozwoliło mi wybrać moc, mimo że moje finezyjne wyrównanie właśnie wzrosło.
Podobnie, było kilka zagadek, które były po prostu dziwne. Zdecydowana większość jest wystarczająco łatwa do rozwiązania, ale kilka wskazówek było zbyt tajemniczych, a zamiast tego wymagało metod prób i błędów.
Przyprowadź swoją armię
W King ’ s Bounty II będziesz rekrutować jednostki do swojej armii, które również należą do określonego ideału / wyrównania. Istnieją jednostki porządkowe, takie jak rycerze, magowie i uzdrowiciele, a także jednostki anarchii, takie jak najemnicy, zabójcy i nieumarli. Jednostki finezji to żywioły i golemy, a większość jednostek mocy to krasnoludy i zwierzęta. Chociaż możesz dowolnie mieszać i dopasowywać do swoich potrzeb, jednostki, które podążają za tym samym ustawieniem, zwiększają morale.
Teraz twój bohater nie walczy bezpośrednio na polu bitwy. Zamiast tego będziesz brał udział w bitwach podczas zadań lub podczas zwiedzania świata. Za nimi toczy się turowa walka taktyczna, w której przemieszczasz swoje jednostki na siatce opartej na heksach. Będziesz ich używać do atakowania wrogów, a nawet możesz zobaczyć przeszkody lub cechy terenu, w zależności od Twojej lokalizacji. Dodatkowo niektóre jednostki mają specjalne zdolności, takie jak Uzdrawianie, Drwina i zaklęcia AoE. Podobnie, twoja postać ma Księgę Zaklęć, która może być używana do rzucania magii na Twoją korzyść.
Najlepiej, aby uniknąć ciężkich strat w walkach. W przeciwnym razie nie będziecie mieli innego wyjścia, jak leczyć swoje jednostki za pomocą polecenia po bitwie lub wycofywać się ze swoich rezerw. Czy jest możliwe wejść w spiralę, w której krwawisz tak dużo złota, a tym samym nie masz możliwości odbudowania armii? To może się zdarzyć, ale myślę, że naprawdę trzeba popełnić mnóstwo błędów, aby do tego doszło. Z mojego doświadczenia wynika, że często miałem więcej niż wystarczająco dużo złota, aby kontynuować mimo ponoszenia pewnych strat. Scryer zapewnia również zadania poboczne, w których teleportuje Cię do zniszczonej domeny. Są to wyzwania, w których kontrolujesz zaprogramowaną armię, a magiczne zaklęcia nie istnieją lub są ograniczone.
Ogólnie rzecz biorąc, moje skrupulatne podejście do taktycznych bitew turowych jest po raz kolejny związane z tempem. Nie można przyspieszyć animacji jednostek, a zdarzało się, że trzeba było czekać kilka sekund po zakończeniu tury jednostki. Albo animacja śmierci zajęła trochę czasu, albo sztuczna inteligencja przemyślała swoje ruchy.
Czy warto podróżować?
Gra mojego Króla Bounty II jako Paladyna Elisa trwała ponad 40 godzin. Czułem, że spędziłem więcej godzin niż potrzeba, ponieważ starałem się zobaczyć inne wyniki przy podejmowaniu decyzji dotyczących dostosowania. Niestety, punkt bez powrotu był bardzo mylący w późniejszych etapach kampanii. Gdy połączysz to z lekkim sterowaniem i powolnym ruchem, poczujesz męczące tempo w miarę postępów.
Mechanika jednostek również może się przydać. Pod koniec gry zdałem sobie sprawę, że w większości spotykam te same moby i używam tej samej taktyki. Jednostki Zakonu (tj. magowie królewscy i uzdrowiciele) były nieocenione ze względu na ich zdolności rozpraszania. Głównie polegałem na magii zwiększającej atak, aby przyspieszyć walki, co oznaczało, że inne zaklęcia nie były tak kuszące. Mile widziane mogą być nowe wyposażenie, premie, umiejętności, filmowe zabójstwa, a nawet towarzysze.
Wreszcie, jest sama fabuła. King ’ s Bounty II stara się przedstawić intrygującą fabułę, aby rozpocząć epicką przygodę. Niestety, wiele modeli NPC wygląda niesamowicie podobnie, a niektóre mają nawet martwe oczy, tandetne linie głosowe lub niezgrabne animacje. Postacie były nie do zapomnienia, do tego stopnia, że ci, którzy pojawili się później w kampanii, sprawiali, że zastanawiałeś się, gdzie spotkałeś ich wcześniej. Na domiar złego zakończenie (którego nie zepsuję w szczegółach) pozostawiło kwaśny smak, jakby łuk pozostał nierozwiązany. Nie jestem pewien, czy muszę ukończyć konkretny łańcuch poboczny, aby zobaczyć inny wniosek, czy miało to na celu utworzenie przyszłego rozszerzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powered By WordPress | Ekta Directory