Recenzja myszki do gier EVGA X17-prawie elitarna

Wiele marek z niecierpliwością czeka na kolejną generację wydajności urządzeń peryferyjnych do gier, a EVGA chce być w czołówce. Zgadza się, EVGA też produkuje Peryferia. W tym roku wprowadziła na rynek myszy X17 i X20 wraz z klawiaturami Z15 i Z20. wszystkie z nich obsługują wysokie wskaźniki sondaży, a także listę innych funkcji premium. Wybraliśmy mysz Gamingową EVGA X17 do przeglądu i jest ona całkiem przyzwoita. Jednak nie jest to najlepsza mysz do gier na rynku.

X17 nie jest pierwszą myszą Gamingową od EVGA, ale minęło trochę czasu od ostatniego wysiłku. Wydaje się, że firma zdecydowała się spróbować i przejść na dużą skalę tym razem z krwawiącymi krawędziami, takimi jak częstotliwość sondowania 8,000 Hz i potrójna konstrukcja czujnika. Wyposażony jest również w podświetlenie RGB, wbudowane profile, przełączniki szybkostrzelne, pleciony przewód i zapięcie, przycisk snajperski, przyciski pochylenia kółek przewijania, Obciążniki i wsparcie Nvidia Reflex. Według EVGA, X17 jest specjalnie zbudowany dla strzelców, i to na pewno czuje się tak. W zależności od preferencji może to być twoja nowa ulubiona mysz. Niestety, nie jest zbudowany dla wszystkich. Spójrzmy na specyfikacje.

Specyfikacja myszy EVGA X17 gaming mouse
Zebraliśmy najbardziej odpowiednie specyfikacje do kontroli, ale dodatkowe informacje o produkcie znajdują się na stronie produktu EVGA. Poniższa tabela zawiera szybkie narzędzie referencyjne dla wszystkich funkcji EVGA X17, ale omówimy użyteczność, łatwość obsługi i przemyślenia na temat jakości przed rozważeniem wszystkiego na zakończenie.

Opis Funkcji
Kolor i wykończenie
Czarny lub szary, jasny połysk, gumowany
Praworęczność
Czujniki
Pixart 3389 + 3-Dimension Array Tech
Zakres DPI 100-16 000
# of buttons 10
Kliknij przycisk przełączniki
Omron-ocena 50 milionów
Światła RGB
3-strefowe oświetlenie RGB
Obsługa oprogramowania EVGA Unleash
Łączność USB 2.0 Type-A
Opcje raportowania stóp
125, 250, 500, 1000, 2000, 4000, 8000
Pamięć pokładowa pięć profili
Kabel 2m / 6,5 ft pleciony
Zakres regulacji wagi 103-128G
Gwarancja 3 lata
Cena 79.99 zł
X17 i X20 mają tę samą ogólną konstrukcję i są jedynymi myszami dostępnymi w EVGA w tej chwili. Chociaż EVGA stwierdza, że ta mysz jest przede wszystkim dla strzelców, to nadal czuje się jak X17 ma być ogólnie dobrą Mysz dla ogólnej gry. Dodatkowe przyciski i cięższa waga z pewnością zostaną docenione przez niektórych, ale nie wydaje się, aby mysz osiągnęła pełny potencjał specjalnie dla tego gatunku. Niekoniecznie jest to złe, ponieważ oznacza to, że X17 ma więcej miejsca, aby przemówić do szerszej publiczności. Rywalizacja graczy shooter może być nieco rozczarowany, choć.

Mając to na uwadze, X17 jest wyraźnie zbudowany z myślą, że będzie przenoszony na zawody. Posiada do pięciu profili pokładowych i łącznik do utrzymywania kabla w pakiecie i porządku. Istnieje również dwa metry kabla do pracy, więc ta mysz powinna podłączyć prawie wszędzie tam, gdzie jej potrzebujesz.

Układ, styl i jakość wykonania
Stworzenie idealnego kształtu dla myszy jest bez wątpienia trudne, a także subiektywne. X17 zobowiązuje się do bardzo specyficznego odczucia z jego mocno pochyłej konstrukcji, która tworzy asymetryczny garb dla wewnętrznej strony prawej dłoni. Czujesz to najbardziej na odcinku dłoni, który łączy się z kciukiem i palcem wskazującym. Jako ktoś z mniejszymi rękami, czuje się jak idealne ergonomiczne dopasowanie.

Ja tylko uchwyt dłoni, więc mogę tylko mówić do niego działa dobrze dla tego stylu gry. Poza niezręcznym przyciskiem snajpera, prawdopodobnie do pewnego stopnia sprawdziłby się przy chwytach pazurów. Mysz posiada gumowany uchwyt z każdej strony, który jest z pewnością lepszy niż plastik, ale nic nadzwyczajnego. W większości przypadków uchwyt wystarczy, aby pomóc ci się utrzymać, a czuje się co najmniej premium. Biorąc pod uwagę wagę myszy, powinieneś wybrać coś lżejszego, jeśli lubisz pazury.

Osoby z większymi rękami natychmiast zauważą, jak wąska jest ta mysz. Jeśli masz szersze ręce, będziesz chciał szukać gdzie indziej. Projekt jest bardziej wyrozumiały, jeśli po prostu masz dłuższe palce, więc są to rzeczy do przemyślenia.

Kółko przewijania i przyciski są odpowiednie do umieszczenia, oprócz dwóch na górze dla wyboru DPI i profilu. Siedzą nieco dalej niż bym wolał, a przycisk profilu wydaje się być lepszy z boku myszy w pobliżu przodu. Regularnie zapominałem, który jest Który i przez pomyłkę zmieniałem profile podczas testowania DPI. Chociaż nie jestem fanem umieszczania przycisków, istnieje fajna funkcja do śledzenia, na którym ustawieniu DPI jesteś. Jeśli spojrzysz na wewnętrzną stronę myszy w kierunku przodu, znajduje się kilka diod LED, które wskażą, które z ustawień domyślnych DPI jest wybrane.

Przycisk snajper jest trochę niezręczny, ale te rzeczy zwykle są na dowolnej myszy. Jeśli już, to może być łatwiejsze do zaangażowania, jak mysz prawie unosi się od biurka po naciśnięciu na przycisk snajper. Można to częściowo złagodzić, dodając niektóre wagi 5g, ale taka poprawka jest czymś, co nie powinno być konieczne w pierwszej kolejności.

Jeśli chodzi o korzystanie z kółka przewijania, ma odpowiedni opór dla każdego kleszcza, a gumowany uchwyt zapewnia dużą przyczepność. Jakość wykonania kółka przewijania wydaje się jednak nieco tania. Posiada niewielki stopień grzechotki do niego i poziome chwieje. Ta mysz ma przyciski przechylania lewego i prawego kółka przewijania, więc drganie może wynikać z tego. Jedyną inną skargą pod względem jakości wykonania jest to, że boczne przyciski mają trochę Gry i przesunięcia podczas naciskania, ale nie angażują przełącznika. Sprzężenie zwrotne jest jednak dobre, a zwisająca warga na bocznych przyciskach wraz z małą szczeliną pomiędzy sprawiają, że są one łatwe do rozróżnienia i użycia. Podstawowe przełączniki są wykonane przez Omron i są przyjemne i responsywne, ale nie są wrażliwe na spust włosów. To, czy jest to zawodowiec, czy przeciw, zależy od osobistych preferencji.

Ostatnią rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę, są cechy plecionego kabla. Chociaż lepszy od gumowanego kabla, nadal tworzy stopień oporu, który może być problematyczny. Przewód jest również trochę sztywny i może zakłócać rozgrywkę, chyba że jest prawidłowo poprowadzony, ale Długość kabla 6,5 stopy nie powinna być problemem dla nikogo.

Wydajność gier i tuning
Korzystanie z X17 jest ogólnie przyjemnością ze względu na płynne śledzenie, szybkość reakcji i zrównoważoną konstrukcję. Podczas rozgrywki lub zadań zapewnia ogólnie doskonałe wrażenia. Musisz być trochę cierpliwy w konfiguracji, aby uzyskać najlepsze wyniki, ale to wszystko jest tego warte.

Aby uzyskać jak najwięcej z X17, musisz pobrać oprogramowanie EVGA Unleash, które jest wystarczająco podobne do iCUE, choć trochę bardziej podstawowe w tym momencie. Unleash umożliwia dostosowanie DPI, zapisywanie profili, dostosowywanie częstotliwości polowań, konfigurowanie przydziałów przycisków i makr, dostosowywanie efektów RGB i wykonywanie kalibracji powierzchni w celu poprawy dokładności myszy. W przypadku tego produktu oprogramowanie robi wszystko, co powinno, ale napotkałem pewne problemy z nim podczas recenzowania mechanicznej klawiatury do gier EVGA Z15.

Hyper-polling
Gdy tylko wejdziesz do Unleash, będziesz w stanie zwiększyć częstotliwość sondaży powyżej standardowego 1,000 Hz. Możesz wybrać pomiędzy 125, 250, 500, 1,000, 2,000, 4,000, i 8000 Hz. Najwyższe ustawienie skraca czas reakcji do zaledwie 0,125 ms, choć nie należy tego mylić z faktycznym opóźnieniem urządzenia. Chociaż nie mamy konfiguracji testowej do pomiaru opóźnień za pomocą analizatora opóźnień odruchowych Nvidia, byliśmy w stanie zmierzyć stawki ankiet za pomocą testu sprawdzania szybkości myszy BenQ.

Ten test nie jest idealny, ponieważ nie byliśmy w stanie przekroczyć wskaźnika ankiet 3,941 dla tej myszy, ale istnieje kilka czynników, które mogą to wyjaśnić. Stawki ankiet są związane z DPI, więc kontrola człowieka jest zasadniczo czynnikiem ograniczającym te wyższe stawki ankiet. Tylko dlatego, że nie byłem w stanie osiągnąć wyższej wartości wskaźnika sondaży, nie oznacza, że sprzęt nie jest w stanie tego zrobić. Oprogramowanie testujące może być również ograniczone w tym tempie.

Bez względu na to, 8000 Hz jest bardzo wymagający dla zasobów procesora i oferuje malejące zwroty powyżej 4000 Hz. Dzięki dzisiejszym procesorom lepiej jest nadać priorytet zasobom, aby uzyskać bardziej stabilną liczbę klatek na sekundę, zwłaszcza jeśli grasz w ponad 144 klatek na sekundę. Zauważyliśmy jednak, że zbiorniki z częstotliwością 8000 Hz generują znacznie więcej niż 4000 Hz, więc wydaje się, że działają. Ostatnia uwaga dotycząca wydajności procesora, Technologia hyper-polling firmy EVGA jest mniej podatna na obciążenia niż rozwiązanie Axon firmy Corsair, choć nie o wiele.

Jeśli chodzi o to, co tak naprawdę otrzymujesz ze zwiększonego wskaźnika ankiet, krótka odpowiedź to płynniejsze, bardziej responsywne śledzenie i potencjalnie lepsza dokładność. Te korzyści są w najlepszym razie subtelne. Zauważyłem wyraźną różnicę między 125 A 1000 Hz, a także między 1000 a 4000 Hz na monitorze 144Hz. Ale to nie jest coś, co zauważysz powyżej 2000 Hz, chyba że wielokrotnie badasz różnice wyszkolonym okiem.

Przetestowaliśmy również częstotliwość sondaży za pomocą Human Benchmark, aby sprawdzić, czy 8000 Hz działa lepiej niż 1000 dla opóźnienia kliknięć. Różnice w szybkości odpowiedzi wynoszą odpowiednio 0,125 ms w porównaniu z 1 ms i to wszystko, co możemy naprawdę powiedzieć, że wyjdziesz z hiper-ankietowania dla tej aplikacji. Użyliśmy Razer Atheris na 500Hz, Corsair Sabre Champion Series i EVGA X17 do pomiaru wyników testów i okazało się, że typ przełączników używanych na myszach miał największy wpływ na wskaźniki odpowiedzi. Zarówno Sabre, jak i X17 konsekwentnie biją Atheris średnio o 10-30ms w naszych danych. Pamiętaj tylko, że jest to test wykonywany przez człowieka, więc są to z natury niespójne dane. Mimo to tak będzie używany produkt, więc warto się nad tym zastanowić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powered By WordPress | Ekta Directory