Recenzja Psychonauts 2-Bóg umysłu

Przez długi czas nie sądziłem, że dostaniemy Psychonauts 2. Ale nieco ponad dekadę po oryginalnym wydaniu, pojawił się Kickstarter, który na szczęście udowodnił, że się mylę. Następnym problemem był jednak hype. Psychonauts jest naprawdę uwielbiany z wielu wspaniałych powodów, więc szanse na Podwójną grzywnę, aby spełnić wszystkie nadzieje fanów, które wiązały się z sequelem, wydawały się dość wysokie. Na szczęście, Psychonauts 2 nie tylko z powodzeniem przechwytuje całą postać i nieziemską radość z oryginału, ale poprawia prawie każdy aspekt rozgrywki i tempa narracji. To nie tylko jedna z najlepszych gier roku, to jedna z najlepszych platformówek 3D.

Psychonauts 2 pojawia się natychmiast po Rhombus of Ruin (choć część jego zakończenia zostaje ponownie odebrana), który sam został odebrany bezpośrednio z pierwszej gry. Raz w końcu dotarł do Kwatery Głównej Psychonauts, tylko po to, aby być zaskoczonym, że został zwykłym stażystą po tym, jak przestał planować opanowanie świata przez mózg Oleandra. Truman Zanotto, który wyraźnie był przytomny i mówił pod koniec RoR, jest teraz w śpiączce z powodu wspomnianego retconu. Przypuszczam, że kierunek historii zmienił się w ciągu ostatnich kilku lat.

Niezależnie od tego, historia tutaj jest fantastyczna. Chociaż Psychonauts 2 powtarza błąd oryginalnej gry polegający na tym, że zbyt duża część obsady zniknie, podczas gdy Raz wskakuje do niektórych umysłów, pisanie i praca głosowa są w jakości Pixar. Gra jest zabawna, urocza, wzruszająca i czysto rozrywkowa od początku do końca. Podstawową przesłanką jest to, że w kwaterze głównej jest kret pracujący z osobami, które chcą przywrócić potężnego wroga z przeszłości Psychonautów. Prowadzi to do tajemnic i objawień, które sprawiają, że historia jest stale wciągająca. I w przeciwieństwie do pierwszej gry, każdy umysł raz przeskakuje wydaje się naprawdę ważne dla ogólnej narracji, w przeciwieństwie do tego, jak azyl czuł się jak seria questów aport, mimo że obszar wyposażony w najlepsze poziomy gry.

Niech ktoś sprawdzi mój mózg.
Podobnie jak można się było spodziewać, Psychonauts 2 widzi Raza podróżującego do kilku mózgów, często aby pomóc ludziom przezwyciężyć traumę lub blokadę psychiczną. Chociaż poziomy mogą nie mieć takiego samego wysokiego poziomu oryginalności, jak klasyki takie jak Lungfishopolis, Waterloo World Czy the Milkman Conspiracy (chociaż czas na pewno pokaże na tym froncie), ogólny projekt poziomów jest znacznie lepszy. Jedną z głównych różnic jest to, że praktycznie wszystkie zagadki ekwipunku w grze przygodowej zniknęły, z wyjątkiem sekcji lub dwóch, które wymagają myślenia nieszablonowego. To stawia większy nacisk na platformówkę i walkę, ale oba są tak znacznie ulepszone, że jest to świetna zmiana.

Umiejętności, których używa Raz, są bardzo podobne do pierwszej gry. Atakuje psychicznymi rzutami dłoni, ale walka jest niezwykle płynna i responsywna w sequelu, w przeciwieństwie do niezgrabnego uderzenia z trzech uderzeń z przeszłości. Nie strofuje i nie unika się w oparciu o lock-on, a zamiast tego używa przycisku uniku, aby zejść z drogi. Walka nie jest zbyt skomplikowana, ale jest dokładnie tam, gdzie powinna być. Zdolności parapsychiczne również przeszły gruntowną modernizację.

Niektóre moce, takie jak niewidzialność i granaty dezorientacyjne, zostały całkowicie usunięte, ale powracające moce stały się znacznie skuteczniejsze. Telekineza służy teraz do rzucania przedmiotami w wrogów, aby ich ogłuszyć, zamiast po prostu rzucać samym wrogiem. Pirokineza tworzy ogień nad obszarem, w przeciwieństwie do wypalania pojedynczego celu po pewnym czasie. Celność ma szybszą szybkostrzelność i wydaje się bardziej natychmiastowa. Wszystkie te mają opłaty, więc nie możesz ich spamować bez przerwy. Inne, takie jak jasnowidzenie i lewitacja, są takie same, chociaż lewitacja ma nowe aspekty, a Raz nie może dłużej ślizgać się w nieskończoność.

Skoki od wtedy do teraz
Pierwsza gra nie jest uwielbiana, ponieważ jest to naprawdę świetna platformówka. Sterowanie i ruch były adekwatne, ale nie mogły się równać z innymi stalwartami gatunkowymi. To już nie jest prawda. Psychonauts 2 ma wspaniałe elementy sterujące platformówką, które ułatwiają precyzyjne sterowanie, a ruch jest po prostu świetny. W końcu Raz jest akrobatą, więc to był właściwy wybór, aby upewnić się, że tym razem będzie bardziej podobny do niego. Z czystej perspektywy rozgrywki, Akcja i walka są w większości idealne boisko.

Same poziomy też nie są slouchami. Wyróżnia się szpital, który został przekształcony w kasyno, miasto zarodkowe z motywem kręgielni i, mój ulubiony, psychodeliczna muzyczna podróż z lat 60., w której zbierasz członków zespołu zmysłów, aby pomóc mózgowi odzyskać przytomność po przeciążeniu zmysłowym.

Psychonauts 2 jest również pozytywnie wspaniały, z wieloma niesamowitymi widokami do zobaczenia na poziomach i na zewnątrz. Animacja postaci jest płynna, a modele są szczegółowe i pełne osobowości. Zamiast Whispering Rock summer camp of the original, mamy okazję zwiedzić siedzibę i okolice, które są dość duże i dość zróżnicowane.

Do znalezienia są również karty i znaczniki wyzwań, a także psitanium (już nie problematyczne groty strzał) do zebrania. Raz może nosić przedmioty lecznicze, które można kupić w kioskach sklepowych wraz z ulepszeniami pojemności i nowymi pinami, które modyfikują jego umiejętności. Same poziomy wciąż mają setki figurek unoszących się wokół nich, a także bagaż emocjonalny, ulepszenia zdrowia i natychmiastowe przedmioty kolekcjonerskie do znalezienia. Zwiększenie rangi daje teraz punkty umiejętności, które można umieścić w umiejętności, zamiast po prostu dodawanie do niektórych stopni. Jest wiele do zobaczenia i znalezienie wszystkiego nie będzie łatwe. Po raz kolejny będziesz musiał wrócić do poziomów później, aby zebrać pewne rzeczy, chociaż odkurzacz pajęczyny nie zwraca.

Nie jesteś moim szefem.
Jedynym nitpickiem, którym mogę trafić w Psychonauts 2, jest to, że walki z bossami są rzadkie i nieco rozczarowujące. Większość z nich można podsumować jako „Raz musi unikać olbrzymiego wroga stojącego poza areną „wraz z” ranisz ich, strzelając do nich.”Nadal są interesujące, ale same czują się jak krok w dół w porównaniu do ostatniej rundy, przynajmniej jeśli chodzi o mechanikę. Gra jest jednak o wiele dłuższa. Nie zrobiłem tego w 100%, ale bicie go i odkrywanie do głębi serca Zajęło mi około 18 godzin. Zakończenie pozostawiło mi pragnienie, ponieważ sprawy kończą się dość szybko, ale każda główna postać dostaje nowe dialogi po pokonaniu gry, nawet jeśli niektóre z nich nie oferują tyle zamknięcia, ile chciałem.

Niezależnie od tego, Psychonauts 2 to niesamowita gra, której udaje się nie tylko utrzymać większość tego, co uczyniło jej poprzednika tak ukochanym, ale także ulepszyć wszystkie systemy rozgrywki, pozostając im wiernym. Chciałbym, żeby było więcej bitew z bossami i żeby były ciekawsze i bardziej zróżnicowane, ale jako fan pierwszej gry jestem niesamowicie zadowolony z Psychonauts 2. Jest to godna kontynuacja i łatwy pretendent do gry roku, a absolutną musi grać dla każdego, kto lubi filmy Pixar lub platformówki w ogóle.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powered By WordPress | Ekta Directory