Recompile review-analiza programu zakończona sukcesem

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak wygląda życie jako program wewnątrz mainframe? Cóż, jak ujawni Wam nasza recenzja, okazuje się, że rzeczy nie są takie, jak można sobie wyobrazić w Przekompilowaniu. Można by wybaczyć założenie, że będzie to wymagało wielu funkcji, a nie ekscytującej platformówki w sugestywnych, ciemnych środowiskach i okazjonalnych strzelaninach. W swoim sercu Recompile czuje się bardziej jak atmosferyczne doświadczenie związane z odległą, fragmentaryczną historią. Ma wiele wysokich punktów, ale istnieje wiele frustracji, które staną się widoczne po drodze.

Założenie jest proste. Jesteś specjalnie zbudowanym zestawem programów, którego zadaniem jest przywrócenie potężnego, uśpionego komputera mainframe. Rekompile niewiele robi, aby skonfigurować rzeczy, a zamiast tego opiera się na strategii ujawniania większej ilości informacji poprzez odzyskiwalne fragmenty danych, które napotkasz po drodze. Pierwszy poziom po prostu cię upuszcza, a Twój twórca poucza Cię o twoich celach.

Rozgrywka w rekompilacji składa się z elementów platformowych połączonych z strzelaniem do okazjonalnych botów bezpieczeństwa i rozwiązywaniem podstawowych zagadek. Wszystko wydaje się wystarczająco satysfakcjonujące od momentu, gdy wskoczysz, ale gra opiera się na mechanice i uzbrojeniu po drodze. Jako taki, pierwszy poziom jest dość liniowy i wystarczająco łatwy do ukończenia, ale rzeczy otwierają się po dotarciu do Centralnego centrum wymiany. Stamtąd możesz przejść na różne poziomy oznaczone odrębnymi odcieniami. Istnieją czerwone, zielone, niebieskie i żółte portale, które wysyłają cię do unikalnych obszarów.

Rekompilacja jest dość łatwa od samego początku, ale problemy zaczynają się pojawiać, gdy zaczniesz odkrywać ostatnie poziomy. Głównym problemem gry jest to, że tak naprawdę nie wskazuje, gdzie trzeba iść lub w jakiej kolejności trzeba robić rzeczy. Ogólnie rzecz biorąc, to zrozumiałe, że niektórzy twórcy gier chcą zachęcać do eksploracji, ale ta koncepcja nie pasuje do tej gry.

Co dalej?
W przeciwieństwie do rzeczywistych gier z otwartym światem, w których możesz robić wiele rzeczy na swój sposób, Rekompile nie pozwala ci na to. Jak wspomniano, można uzyskać lepsze umiejętności i mechaniki po drodze na każdym poziomie. Problem polega na tym, że możesz ukończyć tylko niektóre poziomy z pewnymi umiejętnościami, a umiejętności, których potrzebujesz na jednym poziomie, można znaleźć tylko w innym.

W moim przypadku przebiegłem przez dwa poziomy, na których osiągnąłem punkt zatrzymania i nie mogłem dowiedzieć się, czy zrobiłem coś złego. W końcu cofnąłem swoje kroki do Centralnej giełdy i postanowiłem po prostu spróbować innego poziomu i zobaczyć, co się stało. Okazało się, że najbardziej groźny portal zawierał najłatwiejszy poziom do ukończenia.

Jednak najłatwiejszy poziom do ukończenia zawiera również najtrudniejszego bossa w grze. Na szczęście przeszedłem przez złe poziomy, zanim napotkałem tego bossa i zdobyłem kilka bardzo przydatnych umiejętności, które pomogą mi sobie z tym poradzić. Nawet wtedy, to było tak absurdalnie obezwładnione, że musiałem po prostu ser po około 10 prób. Ten konkretny dupek śledzi cię agresywnie z miotaczami ognia do tego stopnia, że nie jest to nawet zabawne, a dostaniesz tylko jeden strzał, gdy jeszcze bardziej się rozwścieczy. Co najmniej, gra ma wybaczający system odrodzenia, więc nie musisz się martwić o ponowne robienie czegokolwiek zbyt szalonego. Rekompile rozpaczliwie potrzebuje szybkiego systemu podróży lub lepszego wyczucia kierunku.

Poza tym napotkałem również najtrudniejsze zagadki i sekcje platformowe najpierw przez zwykłe szczęście, a może jego brak. Sekcje te zostały również pogorszone przez fakt, że nie miałem niezbędnych zasobów do włamania niektórych terminali, a zamiast tego musiałem rozwiązać te z doskonałymi sekwencjami przełączników. Zagadki również nie wydają się szczególnie intuicyjne. Zaleca się, aby otworzyć menu i przejść do sekcji Instrukcja obsługi, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak to zrobić. Musisz również znaleźć zdolność hakowania, aby najpierw zmienić terminale. Ta umiejętność hakowania znajduje się wewnątrz centralnej Giełdy, a w rzeczywistości łatwo jest przegapić terminal za pierwszym razem, więc miej oczy szeroko otwarte.

Przepływ jak przyspieszone obciążenie
Pomimo problemów z projektowaniem poziomów i postępami w grze, mechanika ruchu i broni są całkiem dobre. Aby poruszać się, musisz wykonać podwójny skok, ślizg, dash, a na koniec użyć niezwykle przytłaczającego plecaka odrzutowego. Właściwie, stajesz się całkiem biegły w tych rzeczach ze względu na jeszcze więcej uaktualnień Nie będę bezpośrednio odniesienia. Jeśli chodzi o uzbrojenie, są to karabiny powtarzalne, karabiny szynowe, strzelby i granatnik. Wykorzystałem wszystko, szczególnie podczas walk z bossami, kiedy musiałem wcisnąć kilka dodatkowych strzałów lub przystosować się do walki w zwarciu.

Opcje broni nigdy nie były dla mnie problemem i powinny wystarczyć, aby przejść przez każde spotkanie, nawet jeśli nie masz wszystkiego odblokowanego. Gdy odblokujesz wszystkie swoje umiejętności, poczujesz się jak wielki, zły program antywirusowy. Technicznie to Ty jesteś złośliwym oprogramowaniem. A może jesteś?

Bot chcę więcej, albo przynajmniej jeden mniej
Rekompilacja zawiera mnóstwo małych botów stronników, które będziecie musieli pokonać po drodze. Są wystarczająco interesujące, jeśli chodzi o wrogów bazowych, ale są niestety nieliczne. Wszystko, co naprawdę masz, to kilka typów wrogów do pokonania. Oprócz kilku walk z bossami, nic szczególnie interesującego nigdy nie wyskakuje na Ciebie. To sprawia, że gra wydaje się bardziej cudowna platformowa przygoda niż cokolwiek innego. To również sprawia, że jeden szef czuje się całkowicie nie na miejscu.

To jest dobry kod.
Jeśli jesteś typem, który po prostu lubi gapić się na krajobrazy i wąchać cyfrowe kwiaty w grach, nie zawiedziesz się z Rekompile. Gra oferuje doskonały styl graficzny z naprawdę wspaniałymi i złożonymi efektami. Od momentu załadowania gry wita Cię uczta zmysłowych detali. Menu, a nawet efekty dźwiękowe nawiązują do postrzegania komputerów przez wielu ludzi w latach 90. i wcześniej. Muzyka jest również czymś cudownym i często przerażającym.

Zobaczysz mnóstwo szybkich animacji dla tekstu bitowego w menu, usłyszysz sygnały dźwiękowe i bupy, z którymi powinien rezonować każdy dobry komputer mainframe, a także doświadczysz złożonych animacji i efektów cząsteczkowych, które wyglądają wystarczająco dobrze, aby być w grze AAA. Nawet gry niezależne są w stanie zrobić naprawdę fajne rzeczy z grafiką dzięki lepszym silnikom gier i sprzętowi. Na przykład, za każdym razem, gdy otrzymasz ulepszenie, doświadczysz prysznica setek kaskadowych cząstek światła. Byłem pod szczególnym wrażeniem, gdy zauważyłem subtelne, złożone efekty dymu wydobywające się z mojego pistoletu szynowego.

Wszystko to opiera się na przyzwoicie zoptymalizowanej i stabilnej konstrukcji. Udało mi się włączyć większość grafiki do ustawień max i utrzymać stabilny 60 fps w 4K na Nvidia RTX 3060 W połączeniu z procesorem Intel 7700K, 16GB 2400 RAM i Samsung 870 SSD. Rekompilacja ładuje się bardzo szybko. Biorąc pod uwagę, jak prosta jest gra, oczekiwano takiego poziomu wydajności. Jedyną prawdziwą krytyką, jaką mam na temat opcji graficznych, jest to, że gra mogłaby użyć skali rozdzielczości.

Istnieje kilka bolesnych punktów do omówienia, jeśli chodzi o wsparcie i ustawienia użytkownika. Na początek użytkownicy Radeonów mogą doświadczać regularnych awarii. Tak było w przypadku naszego edytora recenzji, który ma 5700 XT. Karta Nvidia nie miała żadnego problemu w porównaniu, więc wygląda na to, że Nvidia otrzymała pierwszeństwo w tym przypadku. W tej grze nie ma również żadnych opcji regulacji kamery. Wszystko jest zaprogramowane, a kamera ma stopień kołysania, który sprawia, że gra czuje się luźna, aby kontrolować. Biorąc pod uwagę, że nie jest to tak naprawdę doświadczenie związane z walką, to niedopatrzenie nie jest zbyt dużym problemem w rzeczywistości.

Gdyby maszyny mogły myśleć
Oprócz rozkoszowania się atmosferą każdej nowej sekcji, odkrywane fragmenty tekstu narracyjnego z pewnością urzekną Państwa zainteresowaniem i jeszcze bardziej zachęcą do eksploracji. I to też dobrze, bo platformówka w końcu staje się nudna. Narracja staje się jednak ostra. Opowiada historię załogi współpracującej z wyspecjalizowaną SI, aby pomóc ludzkości skolonizować nowy świat. Ta historia dzieje się w przeszłości, więc można tylko poskładać rzeczy do kupy, aby dowiedzieć się, co się z nimi stało. Każdy, kto kocha tematy science fiction lub futuryzmu, pokocha to, a historia ostatecznie łączy się z Twoim celem i jest niezwykle przemyślana i złożona. Ta gra jest doskonałym przykładem tego, jak coś tak prostego jak tekst może być wciągającym medium samo w sobie.

Odliczaj lub licz swoje fragmenty
Biorąc pod uwagę dostępne opcje i hojny system odradzania, nie powinieneś nigdy czuć się sfrustrowany grą poza walkami z bossami. Każdy, kto szuka bardziej swobodnej gry, będzie cieszyć się Rekompilacją, o ile nie będzie miał nic przeciwko poświęceniu czasu. Żeby było jasne, jeśli chcesz miażdżyć wrogów różnych typów, poczujesz się bardzo rozczarowany tym doświadczeniem. Nazwanie tego Metroidvanią wydaje mi się trochę naciągane. Recompile oferuje raczej przyjemny klimat i zaproszenie do przeżycia fascynującej narracji z zwrotami akcji. Biorąc pod uwagę niski koszt doświadczenia tego tytułu, łatwo jest polecić, Jeśli trzymasz swoje oczekiwania w ryzach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powered By WordPress | Ekta Directory